Młoda mama

dres dzieciecy

Nikt, kto samodzielnie opiekuje się noworodkiem nie powie, że jest to łatwe i zawsze przyjemne. Czasami najprostsze codziennie czynności wydają się nie do zrealizowania. Jak poradzić sobie w pierwszych dniach, gdy maluch jest już w domu?

Ten czas nie należy do najprostszych. Kobieta poddana jest jeszcze działaniu hormonów, może być podatna na stres i płaczliwa. Emocje stają się czasami bardzo trudne do okiełznania. A gdy zostaje sama z dzieckiem – przestaje być pewna czegokolwiek. Dobra rada – nie zostawiaj malucha samego. Gdy idziesz do łazienki zabierz go ze sobą w przenośnym łóżeczku. Jeśli boisz się poruszania po zatłoczonych sklepowych alejkach z wózkiem – zrób zakupy przez internet. Dostawca przywiezie Ci je do domu i wstawi do kuchni, a Ty będziesz mogła poświęcić czas na spokojny spacer po parku z dzieckiem. Jeśli maluch często budzi się w nocy na karmienie, ustaw jego łóżeczko blisko swojego, tak żebyś nie musiała wstawać, aby przystawić go do piersi.

Jest wiele praktycznych rozwiązań problemów, które wydawać Ci się mogą bardzo trudne i poważne. Pamiętaj, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek i Twoja bliskość z maluchem, a nie dobre rady całej rodziny lub narzekania sąsiadów.