Wyprawka dla malucha? Zadzwoń do znajomych!

www.napomoc.net.pl

Pierwsze zakupy, które zamierzasz zrobić z myślą o swoim dziecku, które niebawem przyjdzie na świat są zawsze kłopotliwe. Rynek oferuje wiele rodzajów tych samych produktów i jednocześnie zarzuca nas wciąż nowymi sposobami promocji. Jak poradzić sobie ze skompletowaniem wyprawki?

Rzeczami, w które bezwzględnie powinnaś się zaopatrzyć jest smoczek, pieluszki oraz łóżeczko dla dziecka. Jeśli chodzi o resztę spraw rozejrzyj się przede wszystkim wśród znajomych. Dowiedz się czy osoby z Twojego otoczenia nie posiadają sprawnych, a już niepotrzebnych sprzętów. U przyjaciół znaleźć możemy najczęściej doskonale działający wózek, którego w danym momencie nie potrzebują. Dalej – wszelkiego rodzaju ciuszki. Od śpioszków po kurteczki. Ubranka bardzo często szukają nowych właścicieli. Podobnie jak najróżniejsze kolorowe zabawki, które skupiać mają uwagę noworodka.

Pamiętaj, że w pierwszych miesiącach życia maluch nie potrzebuje wielu rzeczy poza matczyną obecnością i miłością. Zanim więc wpadniesz w wir zakupów pozwól obdarować się rodzinie i przyjaciołom.